Marin Çevre Danışmanlık firması, kaynakların verimli kullanılması, atık oluşumunun önlenmesi, önlemenin mümkün olmaması durumunda atığın en aza indirilmesi, yeniden kullanıma öncelik verilmesi, atığın kaynağında ayrı toplanması, etkin toplama sisteminin kurulması ve atıkların geri dönüşümü/geri kazanımının sağlanması için etkin sıfır atık yönetim sisteminin kurulmasına ve bu çalışmalarla ilgili belgelendirme işlemlerine deneyimli kadrosuyla hızlı bir şekilde hizmetler sunmaktadır.

İşletmelerde sıfır atık yaklaşımının esas alınması ile sağlanacak durumlar genel hatlarıyla;

❖ İsrafın önüne geçildiğinden maliyetlerin azaltılması,
❖ Temiz ortam kaynaklı olarak performansın artması,
❖ Verimliliğin artması,
❖ Çevresel risklerin azalmasının sağlanması,
❖ Çevre koruma bilincinin kurum bünyesinde gelişmesine katkı sağlandığından çalışanların “duyarlı tüketici” duygusuna sahip olmasının sağlanması,
❖ Ulusal ve uluslararası pazarlarda işletmelerin “Çevreci” sıfatına sahip olmasının sağlanması, bu sayede saygınlığının arttırılmasıdır.

Günümüzde artan çevresel problemlerin önüne geçmek için ülkemizde uygulanan Sıfır Atık Projesine Marin Çevre Danışmanlık firması olarak tam destek sunmaktayız.

Konuyla ilgili detaylı bilgi almak ve sıfır atık proje koordinatörümüze ulaşmak için, iletişim ağlarımızdan herhangi birisini kullanarak firmamıza ulaşabilirsiniz.