Ülkemizde içme ve kullanma suyu; insanların günlük faaliyetlerinde içme, yıkanma, temizlik ve bu gibi ihtiyaçları için kullandıkları sulardır. Türkiye’de içme suları neredeyse tüm şehirlerde kireçli bir yapıdadır. Doğa dengesinin değişmesi nedeniyle toprağa ve suya karışan pek çok madde, içme suyunu olumsuz yönde etkilemektedir. Musluklara gelene kadar suyun içine karışan yabancı ve zararlı maddeler suyu kirletmektedir. İnsan yaşamında hayati bir önemi olan suyu, içme suyu haline getirmek için içme suyu arıtma sistemlerinden faydalanabilirsiniz.

İçme suyu arıtma sistemleri, musluk suyunda bulunan zararlı maddelerin ayrıştırılmasını ve yararlı minerallerin korunmasını sağlayarak, kişilerin sağlıklı ve temiz bir içme suyuna sahip olmasını sağlar. Su arıtma yöntemi olarak kullanılan kaynatma işlemi dahi zararlı maddelerin tamamen ayrıştırılmasında etkili bir rol oynamaz. Hatta yararlı mineralleri de yok ettiğinden faydalı bir yöntem değildir.        

Tüm bu sebepler göz önünde bulundurularak içme ve kullanması sularının modern su arıtım işleminden geçerek kullanılması gerekmektedir.

Marin Çevre Danışmanlık firması olarak, teknik ekibimizle müşterilerimizin gönül rahatlığıyla kullanabileceği ve içebileceği su sistemlerini anahtar teslim şeklinde kuruyor/dizayn ediyoruz.

Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için, iletişim ağlarımızdan herhangi birisini kullanarak firmamıza ulaşabilirsiniz.